Translate my BLOG

niedziela, 16 października 2011

Wawel (WWL)

Wawel - spółka, którą bessa nie rusza?

14.10.2011 - 485,5 (układ tygodniowy)

Ostatnie spadki na rynkach spółkę w ogóle nie imponują. Mimo ostatniej 20% przeceny na szerokim rynku walor wzrósł o ponad 12%. Wykres przedstawia 9 letni trend wzrostowy - w ciągu tego czasu cena akcji wzrosła o 3370%! Panika jaką dotknęła ostatnio rynek akcji doprowadziła do przebicia wsparcia, jednak doszło do ważnego odbicia od długoterminowej linii trendu:

14.10.2011 (układ dzienny)

 Na wykresie wspaniale widać siłę waloru. Sygnał kupna jaki powstał dzięki dotarcia do długoterminowej linii trendu dał szansę na zakup akcji praktycznie w dołku. Dla spóźnialskich w czwartek powstały kolejne sygnały zakupu:

14.10.2011 (układ tygodniowy)


Kontynuację wzrostów potwierdzają średnie Tenkan oraz Kinjun (doszło do ich przecięcia w chmurze - zaznaczone strzałką), linia Chikouspan umocnił ten pozytywny sygnał (przebił świeczki od dołu - zaznaczone kółkiem). Dodatkowo sygnał kupna wygenerował MACD. Wszystko więc wskazuje na kontynuację dotychczasowego trendu. 

Podsumowując mamy odbicie od długoterminowej linii trendu, wybicie z chmury, sygnał kupna wygenerowany przez średnie Tenkan i Kinjun oraz jego potwierdzenie przez Chikouspan i sygnał kupna na MACD. Wsparcie mamy przy okolicach 400 zł a pierwszy opór znajduje się na poziomie 510 zł. Należy jeszcze pamiętać, że ostatnie sygnały powstały na wykresie tygodniowym, co znaczy że wzrostów nie powinniśmy oczekiwać od razu, tylko w perspektywie kilku tygodniowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz