Translate my BLOG

sobota, 6 września 2014

CdProjekt (CDR)

 Znowu...
06.09.2014 - 15,98 

CdRed ponownie w swojej ulubionej formacji - w trójkącie. Odkąd analizuję rynek akcji najwięcej trójkątów robi właśnie CdProjek (również w moich wcześniejszych analizach tej spółki prawie za każdym razem trójkąt - widoczne po rozwinięciu tego postu). Zgodnie z teorią wybicie powinno nastąpić w kierunku dominującego trendu, czyli w górę. Niestety ale brak jakichkolwiek potwierdzeń w wskaźnikach bądź wolumenie. Oznacza to, że ewentualne potwierdzenie powinniśmy otrzymać w samym dniu wybicia - książkowo byłoby to wybicie jedną długą świecą przy zwiększonym wolumenie. 

  
Po krótkiej korekcie możliwy powrót do wzrostów
09.10.2013 - 14,18

 
Możliwy impuls korekcyjny o którym pisałem w ostatniej aktualizacji portfela (link) sprawdził się niemalże idealnie - kurs posłuchał strzałek i poszedł za nimi (wykres z 30.09: link). Po dzisiejszej sesji mamy możliwy sygnał na to, że cena zakończyła niedźwiedzi swing - przemawiają za tym odbicie od najbliższego wsparcia oraz bycza świeca. Pisałem też, że w tych okolicach "przyczaję" na zakup - nie zrobiłem tego, ponieważ postanowiłem zatrzymać gotówkę na inną akcję. Dodatkowo innym powodem jest spółka z portfela, która jest z tego samego sektora - jest ona dosyć silnie skorelowana z akcjami spółki CDR (jest to Asbis). Niemniej obecna cena zamknięcia jest sygnałem zakupu (przybliżona na kolejnej sesji cena otwarcia również będzie sygnałem kupna). Najbezpieczniejsze w mojej ocenie zlecenie obronne można ustawić poniżej wcześniejszej strefy wsparcia (czerwone pole poniżej linii trendu).


 Możliwe pierwsze oznaki na powrót do silnej hossy
16.03.2012 - 6,58

 Na przed ostatniej sesji spółka przebiła przy zwiększonym wolumenie świeczką marubozu linię trendu spadkowego (czerwona linia) otwierając sobie "pierwszą z bram" na powrót do silnej hossy. Jednak prawdziwym wyzwaniem będzie górne ograniczenie kanału wzrostowego...
 Ciekawie też wygląda Ichimoku:


Na piątkowej sesji średnie Tenkan oraz Kinjun wygenerowały sygnał kupna, który potwierdza również Chikouspan. Kilka dni wcześniej sygnał kupna powstał również na wskaźniku MACD. Dodatkowo ostatni opór pokonany został luką hossy. Czy będzie to tzw. luka startu, która po przebiciu górnego ograniczenia kanału może wznieść kurs nawet do wcześniejszych szczytów...?

Jednak nie wszystko wygląda tak zielono... Za odreagowaniem ostatnich wzrostów przemawia ostatnia formacja świecowa - "spadająca gwiazda". Jeżeli na kolejnych sesjach dojdzie do przebicia dolnego ograniczenia luki będziemy mieli potwierdzenie zapowiedzi ostatniej formacji. W przypadku przeciwnym (czyli przebiciu wierzchołka formacji) szansa na ruch w okolice wcześniejszych szczytów znacznie wzrośnie. 

 • Najważniejsze wsparcia tworzą ostatnia luka, dolne ograniczenie kanału oraz wcześniejszy dołek.
 • Najważniejsze opory tworzą natomiast wierzchołek ostatniej formacji (jego przebicie powinien potwierdzić kontynuację wzrostów, gdzie dalsze zatrzymanie może nastąpić na górnym ograniczeniu
  kanału) poziom  7,6 (opór, który utworzył wcześniej trójkąt zwyżkujący) oraz poziom 8,3 (wcześniejsze wsparcie trójkąta zniżkującego). Znowu trójkąt? 
14.12.2011 - 4,89
Nowa ksywa dla spółki - "Mistrz Trójkątów". W ciągu ostatnich sześciu miesięcy naliczyłem na wykresie cztery trójkąty. W porównaniu do innych spółek na GPW, to trzeba powiedzieć, że chyba nikt nie pokona "nasz CdRed". Zresztą patrząc na moje wcześniejsze analizy to prawie na każdym wykresie widać jakiś trójkąt... 


Co ta formacja nam mówi?
Zgodnie z teorią jest to zapowiedź na kontynuację trendu. Wcześniejszy ruch można uznać za wzrostowy,  (mieliśmy przebicie trendu z luką hossy), więc powinniśmy "szykować się" na wybicie górą. Jednak główny trend nadal jest spadkowy - górna granica tego trójkąta stanowi zarazem linię trendu. W związku z  tym wybicie górą może okazać się za trudnym dla spółki wyzywaniem. Patrząc teraz na ostatnie obroty oraz malutkie świece, inwestorzy chyba sami nie wiedzą co ten wykres chce nam przekazać. Dlatego też wyjście z formacji górą lub dołem oceniam na tak samo prawdopodobnie ("fifty/fifty" :P).


 Koniec spadków?
 27.10.2011 - 5,75


Czy to już koniec spadków? Z technicznego punktu widzenia TAK. Po utworzeniu się ostatniego trójkąta doszło do wybicia dołem, gdzie potencjalny minimalny zasięg spadków został osiągnięty. Powstało kilka sygnałów zakupu. Pierwszy z nich powstał 29 września na wskaźniku MACD. Po dwóch tygodniach potwierdzenie dał Ichimoku - doszło do przecięcia się średnich. Trzy dni później do pozytywnych sygnałów "dołączył" Chikouspan - linia przebiła świeczkę od dołu dając sygnał na odwrócenie trendu. Na dzisiejszej sesji mamy kolejny pozytywny sygnał - zamknięcie świeczki powyżej chmury. Jednak nie wszystko wygląda tak zielono... Oscylator RSI znajduje się od dzisiejszej sesji powyżej poziomu 70 jest więc w strefie wykupienia - może to wskazać na chwilowe przegrzanie i cena na kolejnych sesjach może troszeczkę spaść. Jednak patrząc szerzej kontynuacja wzrostów (mimo możliwej krótkiej korekty na najbliższych sesjach) raczej tak szybko się nie skończy. 

Wsparcia: 5,19 (górna krawędź chmury), 4,9 ((Tenkan), 4,5 (Kinjun) i 3,2 (ostatni dołek)
Opory: 6,27 (przebite wsparcie z 1 sierpnia), 7,6 (silny opór utworzony z lipca), 9,9 (lokalny szczyt z kwietnia)
 

 Kiedy w końcu zobaczymy odwrócenie trendu?

16.09.2011 - 4,08

Po ponownym wybiciu z trójkąta spółka zaliczyła kolejny dołek. Okazało się, że ostatnie odbicie nie jest przypadkowe - kurs dotarł do wsparcia które tworzy szczyt z początku września ubiegłego roku:

A jak wygląda niedaleka przyszłość? 

 

Spółka utworzyła kolejny trójkąt, które wybicie pogłębiło spadki. Po dotarciu do wsparcia doszło do utworzenia się formacji gwiazdy porannej (trzy ostatnie świece). Obecnie cena zbliża się do ataku na pokonanie linii trendu spadkowego (na wykresie przerywana linia) - jest to pierwsze poważniejsze wyzwanie dla spółki. Kolejny bardzo ważny opór tworzy górna krawędź okna bessy, która znajduje się w okolicach 4,4 zł. Siłę tego oporu potwierdza wcześniejsze kilkukrotne odbicie. W przypadku przebicia tych dwóch kluczowych miejsc powstanie baza do odwrócenia trendu i kolejny opór widzę dopiero w okolicach 5,7 zł. Jeżeli ale cena zejdzie poniżej 3,6 zł (ostatni dołek) dalsza kontynuacja spadków mogłaby sięgnąć nawet do 2,35 zł.


Do trzech razy sztuka...
22.08.2011 - 4,97 (godz. 11.30)

Od chwili  utworzenia się podwójnego szczytu na poziomie 9,88 zł spółka przeszła w trend korekcyjny formując (po szczycie) pierwszy trójkąt zniżkujący, którego wybicie dołem zapoczątkowało trend spadkowy. Po silnej wyprzedaży cena dotarła do długoterminowej linii trendu co zapoczątkowało tworzeniem się formacji nowego trójkąta - tym razem już zwyżkującego. Przez kilka sesji kurs twardo bronił tą linię trendu (zarazem dolna krawędź trójkąta), jednak bykom nie starczyło siły - doszło do ponownego wybicia dołem. Aktualnie jesteśmy świadkami tworzenia się kolejnego trójkąta. Niestety formacja ta zazwyczaj jest zapowiedzią na kontynuację trendu, jednak za wybiciem (tym razem) w górę przemawia zbliżający się raport. Nie jestem fundamentalistą, ale z moich rozmów z inwestorami, którzy właśnie stosują ten rodzaj analizy wynika, że powinniśmy nastawić się na wybicie w górę, więc ewentualny moment wejścia szukałbym dopiero po przebiciu górnej krawędzi trójkąta. Bo przecież jak to się mówi - do trzech razy sztuka :P.   


Analiza metodą klasyczną - możliwe pogłębienie spadków
01.08.2011 - 6,28

Kurs po dotarciu do 78,6% zniesienia odbił  rozpoczynając "budowę" trójkąta zwyżkującego. Formacja ta jest zazwyczaj zapowiedzią na kontynuację wcześniejszego trendu, który w tym przypadku był spadkowy. Teoretyczny zasięg kursu możemy wyznaczyć za pomocą długości podstawy trójkąta, która po przyłożeniu do dolnego ograniczenia od chwili wybicia wyznaczy nam możliwy punkt zwrotny. Wskazuje on na poziom 5,8 zł. Dzisiaj w wyniku informacji o przełożeniu daty premiery gry Wiedźmina 2  na Xbox cena spadła o 7,6%. Wiadomość ta z pewnością ułatwi dotarcie kursowi do wyznaczonego poziomu cenowego. Aktualnie cena zatrzymała się przed pierwszym wsparciem potwierdzonym zarazem zniesieniem Fibonacciego, a dzisiejsza świeczka utworzyła tzw. formację objęcia bessy co niestety źle wróży dla spółki w niedalekiej przyszłości. Dzisiaj dodatkowo MACD wygenerował sygnał sprzedaży (nic szczególnego przy tak mocnym spadku). Kolejne wsparcie wyznaczone za pomocą wybicia z formacji przypada na 5,8 zł. Na tym poziomie spodziewam się krótkiego odreagowania, a pokonanie tej ceny może skutkować cofnięciem się kursu do bardzo ważnego miejsca - przedział od 5,55 zł do 5,25 zł.


Kurs przebił linię długoterminowego trendu, która tworzyła zarazem dolne ograniczenie trójkąta
28.07.2011 - 6,93
 
Jednak zabrakło sił do dalszej kontynuacji wzrostów i cena w czasie mojej nieobecności - 2 dni temu przebiła długookresową linię trendu, która tworzyła zarazem dolne ograniczenie trójkąta. Kolejne wsparcia mamy na poziomie 6,5 zł i 6,25 zł które potwierdzone jest 78,6% zniesieniem.   Miejsce dla kursu się coraz bardziej zawęża - utworzył się trójkąt zwyżkujący i powstało kilka sygnałów kupna
22.07.2011 - 7,1

Na dzisiejszej sesji (piątek 22 lipca) powstały dwa sygnały zakupu. Pierwszy został wygenerowany poprzez przecięcie się Kinjun z Tenakn, drugi natomiast został utworzony na oscylatorze stochastycznym. Dodatkowo po przebiciu krótkookresowej linii trendu doszło do "rozwiązania" formacji trójkąta, który "przemienił" się teraz w trójkąt zwyżkujący. Górne ograniczenie tworzy bardzo ważny opór (cena 7,6 zł). Pokonanie tej bariery będzie prawdopodobnie rozpoczęciem silnego impulsu wzrostowego. Aktualne sygnały kupna, które właśnie dzisiaj powstały przemawiają za próbą ataku na najbliższy opór. Siła tego poziomu może ale stać się zbyt silna na jej
przebicie w krótkim czasie - prawdopodobnie będziemy mieli jeszcze większe zawężenie, dopóki dojdzie do ostatecznego wybicia. Aktualne słabe obroty potwierdzają konsolidację na bieżącym poziomie, co może sugerować dalszym zawężeniem się ceny w stosunku do trójkąta. W momencie wybicia obrót powinien znacznie wzrosnąć. Należy też pamiętać o dolnym ograniczeniu i regularnie przesuwać zlecenie obronne zgodnie z długookresową linią trendu. Ze względu na powstałe pozytywne sygnały scenariusz wzrostowy oceniam na bardziej prawdopodobny.    Trochę matematyki na Optimusie
15.07.2011 - 7,18

Szukając końca aktualnego cofnięcia zauważyłem kilka bardzo ciekawych zależności. Mianowicie jak widać na wykresie każda fala, która pojawiła się do tej pory (od momentu utworzenia się trójkąta) ma się w jakiejś mierze do poprzedniej fali. Nie będę teraz wypisywał ile procent fali X ma się do fali Y - wszystko to widać na wykresie. Napiszę za to jakie zależności możemy odnaleźć w dołkach. Mianowicie po każdej fali wzrostowej jak dochodziło do korekty wszystkie nowe dołki (A, C, E) przesuwały się odpowiednio o 78,6% do fali poprzedniej, czyli za każdym razem dołek jest o około 20 gr wyżej. Aby ta zależność została zachowana kolejny dołek musiałby powstać w okolicach 6,9 zł. Czyli tak jak pisałem kilka dni wcześniej punkt zwrotny powinniśmy znaleźć w okolicach przecięcia się linii trendu.

Ok, teraz mamy możliwy punkt w którym kurs z powrotem mógłby zmienić kierunek. Następnie należało by wyznaczyć cenę docelową. 


W takim przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na formację jaka powstała wcześniej - trójkąt. Zazwyczaj formacja ta jest zapowiedzią do kontynuacji trendu, ale ponieważ nastąpiło wybicie górą teoretyczny zasięg wzrostów powinien być równy podstawie trójkąta. Czyli cena docelowa powinna sięgnąć do około 8,7 zł. Potwierdzeniem do dalszych wzrostów będzie przebicie ostatniego szczytu, który powstał 30 czerwca - 7,62 zł. Po pokonaniu tego oporu będzie można powiedzieć, że spółka z powrotem przeszła w trend wzrostowy. 


Jeżeli nie dojdzie do wyżej wymienionego nowego dołka (okolice 6,9 zł (będzie to wtedy tzw. korekta nieregularna)) przebicie 7,62 zł mogłoby być możliwym nowym miejscem do zajęcia pozycji. Gdyż tak jak pisałem wcześniej przebicie tej ceny będzie potwierdzeniem do wzrostów. Natomiast w przypadku powrotu poniżej krótkoterminowej linii spadkowej (która zarazem tworzy górną krawędź trójkąta) możliwa dalsza korekta mogłaby sięgnąć nawet do okolic 6,25 zł. Patrząc ale na to jak kurs zachował się w ostatnim czasie pozytywny scenariusz uważam za bardziej prawdopodobny.
 

Przebicie oporu - pierwsze potwierdzenia na zmianę kierunku są

13.07.2011 - 7,45

Po dotarciu do 78,6% zniesienia Fibonacciego doszło do odbicia od długookresowej linii trendu. Na dzisiejszej sesji nastąpiło wybicie z krótkoterminowej linii trendu spadkowej. Dodatkowo świeczka zamknęła się nad linią Kinjun sen - co jak pisałem już wcześniej jest potwierdzeniem zmiany kierunku na wzrostowy. Aktualnie pierwszy opór mamy na poziomie 7,6 zł - jest to miejsce do którego doszedł kurs po pierwszym wybiciu. Zatrzymanie przed dalszymi wzrostami na tym poziomie nie było przypadkowe - cena ta (7,6 zł) potwierdzona jest zniesieniem Fibonacciego oraz średnią Kinjun sen. Więc pokonanie tego miejsca cenowego będzie zarazem otwarciem drogi do kolejnych wzrostów. Aktualnie ale spodziewam się krótkiego cofnięcia kursu - najprawdopodobniej do miejsca przecięcia się linii trendu, tj. ok 6,90 zł. Było by to idealne miejsce do zajęcia pozycji. 


Może by tak zagrać pod odbicia od długoterminowej linii trendu? 
11.07.2011 - 7

Być może mamy już koniec ruchu korekcyjnego na tej spółce... Aktualnie kurs już dwa razy dotarł do długookresowej linii trendu, gdzie dwukrotnie odbiła  zatrzymując dalszy wzrost na Kinjun sen (siłę długookresowych linii trendu opisałem tutaj: Odbicia od linii) . Więc ewentualne ponowne cofnięcie kursu mogłoby zakończyć się na linii trendu a wzrost przyhamowała by średnia. Dlatego za rozsądne zagranie uważałbym zakup akcji w okolicach linii trendu trzymając jednocześnie papierek na ciasnym Stop Loss'ie. Sprzedaż połowy udziału ustawił bym tuż pod Kinjun sen, drugą połowę zabezpieczyłbym stopem, a przebicie Kinjun mogłoby już potwierdzić zmianę trendu na wzrostowy. 
Siłę do wzrostów walor z pewnością ma co udowodnił dzisiaj - mimo fatalnej sesji Optimus zakończył notowania na zielono. 


Kontynuacja spadków (04.07.2011 - 6,99 (godz. 13.30))

  
W czasie mojej nieobecności, kilka dni temu (28 czerwca) oscylatory dały sygnał zakupu, gdzie na następnej sesji cena jednej akcji wzrosła o 16,4%! Cena odbiła się od 78,6% zniesienia Fibonacciego, gdzie zatrzymanie przed dalszymi wzrostami nastąpiło na 50% zniesienia. W dniu dzisiejszym na oscylatorze stochastycznym %K%D pojawił się sygnał sprzedaży, cena dodatkowo przebiła 61,8% zniesienia gdzie aktualnie ten poziom będzie stanowił opór. Kolejne wsparcie mamy natomiast na ostatnim dołku z 28 czerwca, które potwierdzone jest zarazem zniesieniem Fibo. Analiza metodą Ichimoku dalej wskazuje na ruch korekcyjny.


15.06.2011 - 7,94

Do analizy dodałem wstęgę Bollingera która sporo wyjaśnia dlaczego kurs tak się zachował. Wstęga Bollingera polega na tym, że wokół średniej umiszczone są dwie wstęgi, które oddalone są od tej średniej o dwa odchylenia standardowe (w tym przypadku). Przy stosowaniu dwóch odchyleń standardowych 95% danych cenowych powinno znaleźć się pomiędzy tymi dwiema wstęgami. Jeśli cena dotrze do górnej lub dolnej wstęgi, wtedy rynek staje się wykupiony lub wyprzedany. Jak widać tutaj kurs przebił dolne ograniczenie wstęgi i kurs (zgodnie z teorią) cofnął z powrotem. Teraz cena znajduje się znowu między tymi odchyleniami i zatrzymała się przed silnym oporem (które wcześniej było wsparciem) - 8,2 zł. Myślę, że bykom nie starczy siły, żeby przebić tego poziomu w krótkim czasie. Możliwe, że cena będzie teraz "surfować" przy okolicach dolnego ograniczenia wstęgi. Wybicie poniżej tego ograniczenia może być sygnałem na kupno waloru, ale ponieważ wygląda na to, że przechodzimy teraz w trend spadkowy  kupno to powinno być na okres krótkoterminowy - max 2-3 dni.


Wybicie z trókąta 
09.06.2011 - 7,65

  Nastąpiło wybicie z trójkąta i ostry spadek. Jeden dzień wcześniej mieliśmy już pierwsze "ostrzeżenie" - cień świeczki wybił się z trójkąta ale zamknięcie mieliśmy powyżej linii wsparcia. Następnego dnia dla kursu już nie było ratunku i cena spadła o prawie 7%. Zatrzymanie spadków nastąpiło nad pierwszym oporem o którym pisałem wcześniej - okolice 7,6. Myślę, że na kolejnych sesjach dalej będziemy świadkami spadków na tej spółce. Kolejny opór to 6,7. Nadzieję może dać oscylator RSI, który tanio wycenia spółkę, moim zdaniem ale nie powinniśmy się tu nim sugerować. W czasie wzrostów oscylator ten wynosił prawie 90, gdzie przyjąć powinniśmy poziom wykupienia na poziomie 70. Jeżeli kurs równie szybko będzie spadał jak wcześniej rósł poziom wyprzedania powinien wynieść 20 a nie 30.


Coraz mniej miejsca dla spółki
   07.06.2011 - 8,39

Optimus utworzył trójkąt zniżkujący. Dolne ograniczenie tworzy dwumiesięczne wsparcie w okolicy 8,35 zł. Kurs ma coraz mniej miejsca na wahania cenowe - po przebiciu linii nastąpi rozwiązanie formacji i w tedy będzie wiadomo w którą stronę kurs dalej pójdzie. W przypadku wybicia w górę najbliższe opory mamy na poziomie 9,5 zł i następnie okolice 9,9 zł. Jeżeli ale cena spadnie poniżej 8,2 zł dalsze hamowanie spadków widzę w okolicach 7,6 zł.

34 komentarze:

 1. Hej, co to za program?

  OdpowiedzUsuń
 2. lepiej powiedz jazda czy nurkujemy , czepek czeka xD

  OdpowiedzUsuń
 3. w shoutbox'ie dałem link do wykresu optimusa, ostatnio odbił od długookresowej linii trendu, póki co bardzo dobrze trzyma :)
  cena docelowa została osiągnięta i zmiana kierunku też nastąpiła, czyli na razie wszystko idzie po mojej myśli, miejmy nadzieję, że starczy sił na kolejne zielone sesje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jak mylslisz na 9 pln długo jeszcze poczekamy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zanim dotrze do 9 zł musi przebić jeszcze dwa bardzo ważne opory, które tworzyły ograniczenia trójkąta (zniżkującego, gdzie wybicie zapoczątkowało spadki i zwyżkującego). Przed chwilą jeszcze raz robiłem analizę i dodam, że te ograniczenia niemalże idealnie pokrywają się z zniesieniami Fibonacciego, co potwierdza siłę tych oporów.

  OdpowiedzUsuń
 6. 6,25 to chyba można brać wiadrami, jeśli tylko szeroki będzie w jako takiej formie

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie o ile szeroki będzie w jako takiej formie... ale poniżej 6,5 w średnim terminie to dobra cena. Jednak na razie myślę, że spółka bokiem będzie szła.

  OdpowiedzUsuń
 8. witam

  czy moge prosic o odswierzenie analiza dla cdred

  dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 9. super dzieki za odswierzenie analizy jestes poprostu wspanialy

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 10. no nieźle, przepowiedziana korekta zatrzymała się na wyznaczonym poziomie - wsparcie tenkan, dziękuję i gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie, żeś opisał "Mistrza Trójkątów" :P. Masz rację obecnie szansa na wzrosty jest tak samo równa jak szansa na spadki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wielkie dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwie rzeczy Daniel jeśli chodzi o dzisiejsze wpisy - podzielisz się z nami co aktualnie za spółkę obserwujesz w którą masz zamiar wejśc zamiast CDR? I druga rzecz odnośnie tego czarnego scenariusza ze Stanami - w jaki sposób byś zareagował?

  OdpowiedzUsuń
 14. Trochę źle sformułowałem zdanie - już to poprawiłem. Spółka na którą się przygotowuję to EUR. Po za tym obserwuję jeszcze kilka innych akcji - mnz. WWL, LPP oraz ZKA.
  Co do tego czarnego scenariuszu - po prostu zagrał bym z trendem (krótkie pozycje na kontraktach na indeksy i może kilka akcji) - do portfela Byki poszukałbym spółek ujemnie skorelowanych z rynkiem (to już jakiś czas po realizacji tego czarnego scenariuszu), ale jeszcze raz podkreślę, że prawdopodobieństwo realizacji takiego zdarzenia oceniam dosyć nisko...

  OdpowiedzUsuń
 15. A jaki przewidywany wg ciebie szczyt osiagnie CDR po tej korekcie ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Trudno mi teraz bez wykresu to pod tym względem przeanalizować. Myślę, że najlepiej by było grać po sygnałach jakie daje spółka z dnia na dzień - np. po formacji świecowej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Co sadzisz o ropczycach i gino rossi?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze pytanie o MCI?myslisz ze bedzie wybicie po tym chwilowym przystanku bez korekty?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ropczyce wyglądają pozytywnie, okolice 25 zł to dosyć ważne wsparcie, które jak dotąd udanie obronili :)

  Ginorossi trochę szybko rośnie, ale póki rośnie można w nim siedzieć, zlecenia obronne poniżej połowy dużych byczych świec powinien umożliwić jak najdłuższe uczestnictwo w tych wzrostach.

  MCI nie wiem czy wybije :P ale powinien ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Chciałabym zaznaczyć, że Wiedźmin jeszcze nie wyszedł, a przed nami okres żniw dla CD Projekt - październik-grudzień. Po wynikach które to uwzględnią to myślę, że możemy obudzić się w nowej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 21. #Analityczka, tu jeden wykres Pana Daniela: http://3.bp.blogspot.com/-JP2Ba1IrllA/Uj3yxsuuzPI/AAAAAAAADJQ/IiKBqA53JKI/s1600/CdRed.png
  Jak do tej pory to wyniki ze sprzedaży gier jakoś nie specjalnie miały wpływ na cenę (uwzględniając samą grę pod premiery)...

  OdpowiedzUsuń
 22. Na zakończenie notowania z pt (11.10) przewalił się ładny wolumen...czy to jest sygnał do wyjścia czy jednak grube ryby dopiero wchodzą ??

  OdpowiedzUsuń
 23. W sesjach spadkowych zwiększony wolumen może być sygnałem ostrzegawczym, jednak uważam, że nie powinien on być jedynym narzędziem decyzyjnym - jeżeli nie ma sygnałów potwierdzających można "spać spokojnie". Na razie takich sygnałów nie widzę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Daniel przy obecnym kursie CD Projekt na jakim poziomie postawil bys stop lossa? z gory dzieki za podpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 25. W ogoole co myślisz o CDR po ostatnich sesjach ?

  OdpowiedzUsuń
 26. Stop Lossa zostawiłbym tam gdzie proponowałem ustawić go pierwotnie - poniżej wcześniejszej strefy wsparcia (czerwone pole poniżej linii trendu). Ogólnie kondycję spółki oceniam dalej pozytywnie - od ostatniej analizy się dużo nie zmieniło.

  Przypomnę, że proponowane poziomy obronne dostosowuję do wejść kilkutygodniowych - nie day trading ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. super analiza, dziękuję za nią. a jeżeli chodzi o cdProjekt to warto spojrzeć na ich plany i aktualne projekty, które całkiem nieźle wróżą im na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 28. bardzo mi się podobają projekty, wktóre firma aktualnie jest zaangażowana. Pytanie czy te projekty będą miały przełożenie w zyski :)

  OdpowiedzUsuń
 29. No jak narazie wplywu nie maja. Kupilem akcje tej spółki niedawno i praktycznie nic sie nie dzieje. Zadnego ruchu w góre....

  OdpowiedzUsuń
 30. Co Pan sądzi o dzisiejszym wybiciu? przede wszystkim mam na myśli rozmiar wolumenu na jakim ono wystąpiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybicie nastąpiło jedną długą świecą z najwyższą od czerwca wartością obrotów.
   - Co o tym wybiciu sądzę?
   - Mamy sygnał na chęć dalszych wzrostów, więc można "pod to grać". Osobiście w papierek ale nie będę się angażował.

   Usuń