Translate my BLOG

czwartek, 3 sierpnia 2017

Bycze spółki po lipcu 2017

Tradycyjnie po minionym miesiącu czas na podsumowanie ostatnich dwudziestu kilku sesji.  Lipiec zakończył się wzrostem wartości portfela, benchmark (WIG) również w stosunku do poprzedniego miesiąca kończy lipiec wyżej. Historia portfela oraz WIG'u na wykresie przedstawia się teraz następująco:Przechodząc do składu portfela w lipcu sprzedałem spółkę STX z chęcią odkupienia jej niżej, kupiłem za to WLT, oraz KER w której moją wcześniejszą sprzedaż oceniłem jako złą decyzję (stąd jej ponowne odkupienie) oraz ostatniego dnia miesiąca kupiłem LVC...

...ale od początku, najpierw STX:

Stalexport 02.08.2017 - 4,34

Spółkę sprzedałem 11 lipca kierując się wcześniejszą zmiennością, tzn. po silnych impulsach wzrostowych często dochodziło do głębszych korekt. Kurs w kilka sesji wzrósł o blisko 25% więc można było spodziewać się odreagowania. Odreagowanie przyszło, ale płytsze niż oczekiwałem, jednak nie oznacza to, że ono się jeszcze nie pogłębi. Spółkę planuję odkupić w okolicach 4 zł, poprawiając sobie w ten sposób cenę o ok 10%, zobaczymy czy się uda...


Wielton 02.08.2017 - 15,4

Pierwszą z nowych nabytych w lipcu spółek jest Wielton. Na tą chwilę wygląda to na moje najgorsze wejście tego roku, tym bardziej że plan był: kupować w okolicach 16 zł (analiza: link). Aktualnie papierek notuje blisko 10% poniżej mojej ceny zakupu, co dla całości portfela (z tej inwestycji) jest ok 1% straty. Niewykluczone, że już wkrótce będę zmuszony zaksięgować tu stratę :(.


Kernel 02.08.2017 - 63,81

Drugą nową (ponownie) nabytą spółką w lipcu jest Kernel. Z obecnego punktu widzenia, również moje drugie wejście okazuje się słabe (tuż przed wybiciem z krótkiej konsolidacji dołem :P). Jeśli cena zanotuje nowy dołek (zamknie poniżej 62 zł) możliwe, że kurs dotrze do ostatniego kluczowego poziomu, który może dać jeszcze szansę na utrzymanie głównego trendu (60 zł - analiza: link).


LiveChat 02.08.2017 - 51,19

Ostatnia lipcowa spółka to LiveChat - zakup w ostatnim dniu miesiąca, po czym dwa dni później po przebiciu 52 zł duża czerwona świeca (o tym ryzyku zwiększenia dynamiki pisałem tu: link analiza). Mimo tej głębszej przeceny uważam, że obecne poziomy mogą być ciekawe do zakupów, papierek dalej "zielony". Jeśli jednak cena zejdzie poniżej 50 zł papierek zacznie powoli "żółknąć". Poziomy 48 zł lub niżej to z kolei już "czerwone" oznaki.


11Bit 02.08.2017 - 190,8

Kolejna spółka, która trzyma się portfela od stycznia tego roku, znajduje się obecnie w długiej fazie konsolidacyjnej. Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystkie zejścia w okolicach 170 można śmiało kupować, z kolei podejścia do okolic 190 - 200 zł sprzedawać. Jednak gdy wybijemy już 200 zł możliwe, że zaobserwujemy zwiększenie dynamiki. Następny opór będzie w okolicach 214 zł.


PCC Rokita 02.08.2017 - 94,3

Następna spółka: PCR przymierza się do wybicia nowych historycznych szczytów. Wybicie powyżej 96 zł będzie dla spółki kluczowe, myślę że nie musimy długo na trzy cyfrowy kurs czekać.


Amrest 02.08.2017 - 369,4

Największy byk w portfelu to EAT, dzięki ponownemu odkupieniu w maju udało się poprawić cenę o około 10%,  na chwilę obecną nowe wejście daje blisko 14% zysk. Jeśli kurs zdoła wybić powyżej 380 zł myślę, że już niedługo na początku kursu będzie stała czwóreczka :).


CCC 02.08.2017 - 247,95

Ostatnią spółką w portfelu jest CCC. Wejście w okolicach pierwszego wsparcia okazało się za niezbyt optymalne, jednak druga strefa obrony udanie powstrzymała pogłębienie się korekty. Obecnie notujemy w okolicach historycznych szczytów i nic nie wskazuje na to abyśmy kończyli trend. Przy dobrych wiatrach jeszcze w tym roku CCC ma szansę na to aby w kursie na początku stała trójeczka. 

10 komentarzy:

 1. Kupiłem BENEFIT, znaczy na chwilę obecną nie mam miejsca na STX, jeśli którąś spółkę sprzedam, to ponownie wstawię się po Stalexport :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny wpis, także myślałam nad zakupem BENEFIT, ale nie byłam jeszcze pewna.. Muszę się jeszcze sporo nauczyc :P

  OdpowiedzUsuń
 3. https://stooq.pl/mol/?id=4831

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kazdy widzi co chce zobaczyć;) http://at-trader.blogspot.com/2017/05/benefit-systems-sa-bft.html?m=1

   Usuń
 4. STX może dzisiaj jest już okazja?!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiejsze low na WLT poziomem orientacyjnym do stopa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zestawienie ''byczych'' spółek. Wykresy doskonale pokazują ich sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie przy Lvc i Rokicie bym sie zgodził i kupił teraz

   Usuń
 7. Co sądzisz o cd projek, czy aby przypadkiem nie szykował się do kolejnego strzału w górę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda dobrze, trend rządzi, chyba najsilniejsza spółka polskiego rynku. Wolałbym wchodzić w korekcie.

   Usuń